Cesta do egypta aneb vůbec se nevyspim xDD

10. září 2009 v 19:20 | Aoi-chan |  Kecám a kecám a kecám...
tak a dneska (konečně xDD) odjíždíme.....no HURÁÁÁ!!!!!!A kam to vlastně v tom egyptě pojedem?????to je dobrá otázka sama to newim xDD....mno myslim že pojedem na Marsa Alam......mno mě to teda nic neříká! xDD
Mno ale než tam budem tak to chvíli potrvá.....Áááách jo,ale ,,výsledek" stojí za to...Snad budeme mít dobrý počasí v což doufám a myslim si že i budem mít (snad xDD) Jiank tu (samozřrjmě) nebudou přibývat žádný články a bude to ticho...A prázdno( na to ste se těšili co???xDDD)mno nic zatim dám pod perex něco co sem o tom našla,obrázky potom dodám z dovčí.....tak ahoj a užívejte to tu!!!xDD

Hodně úspěchů ve škole xDD vám přeje Aoi-chan

Marsa Alam je původně malá rybářská osada a přístav na břehu Rudého moře situovaná asi 280 km jižně od Hurghady a 250 km severně od súdánských hranic. Protože území leží nedaleko od obratníku Raka, jedná se již o tropickou oblast. Víte že v době letního slunovratu zde Slunce stojí téměř v nadhlavníku a svítí na dno hlubokých studní? Proto je zde v zimním období také vyšší průměrná teplota vody a vzduchu než jinde v Egyptě a láká teplomilné rekreanty i v měsících lednu a únoru.
Menší mezinárodní letiště je vzdáleno asi 65 km. V širokém okolí osady se nachází civilizací dosud málo dotčené pobřeží Rudého moře, charakteristické svými krásnými zálivy s písčitými plážemi, které jsou lemovány romantickými útesy. V moři na okrajích pláží se zpravidla nacházejí bohaté kolonie korálů a pestrobarevných ryb. Území severně od Marsa Alam směrem k mezinárodnímu letišti bylo vybráno pro vybudování nové zóny turistiky s luxusními plně soběstačnými hotelovými komplexy. Jako korálky na niti leží u jednotlivých zálivů samostatně stojící hotelové areály, které nabízejí dostatečný ubytovací luxus a přitom i klid v prostředí nenarušené pouštní oázy.
Oblast doporučujeme nejen vyznavačům potápění, šnorchlování a dalších vodních sportů jako jsou windsurfing, vodní lyžování a parasailing, ale i pro seniory a rodiny s dětmi. Výhodou území jsou kvalitní příležitosti ke koupání u nádherných pláží a vynikající podmínky pro potápění ke korálovým útesům. Moře je zde průzračné a bohatý podmořský život s nádhernými barevnými korály je skutečně na dosah. V nabídce hotelových resortů samozřejmě nechybějí ani exotické výlety do pouště a hor spojené s džíp safari, jízdami na velbloudech a návštěvami beduínských stanových táborů. K dispozici jsou i klasické výlety za památkami faraonů v údolí Nilu do Luxoru a Karnaku.
Transfer z letiště trvá asi 20 - 60 minut v závislosti na poloze konkrétního resortu, které leží rozptýleně na 60 km dlouhé linii pobřeží od mezinárodního letiště směrem na jih až k původní osadě Marsa Alam.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Tachiko Manabu Tachiko Manabu | Web | 13. září 2009 v 14:08 | Reagovat

no...snad si to užijete

2 Mitsuki Yuichi de Neko Princess Mitsuki Yuichi de Neko Princess | Web | 4. října 2009 v 23:05 | Reagovat

užij si to tam =)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama